Хостинг в Україні безкоштовно

Офіційний сайт
письменника-фантаста
Олександра Левченка 

Всесвітній путівник

Рецензія на книжку “Чужий світ”

Чомусь ми думаємо, що фантастичне майбутнє є нереальним, що воно ніколи не стане нашим “сьогодні”... Дві повісті та декілька невеликих оповідань — саме стільки знадобилось Олександру Левченку для того, щоб розповісти про безкрайній простір Всесвіту, життя інших планет та долі людей — ці люди потрапляють до різноманітних екстремальних ситуацій, перед ними постають питання, рішення яких ніхто не може їм підказати.

З першого ж оповідання ми натрапляємо на можливі шляхи розвитку: планета, що є прототипом громадянського ідеалу, та інша як варіант того, у що може перетворитись наш світ при дотриманні, гм... деяких правил розвитку. Ми бачимо гонитву за цікавим та новим, жагу знайомства з непізнаним, чужим і навіть “чужими”. Але бажання ці в більшості не втілюються, точніше, втілюються не так, як цього прагли б герої.

Загалом, читаючи ці оповідання, ловиш себе на думці, що постійно чекаєш продовження. І не дивно! Адже п’ять творів вмістилися в якихось триста сторінок. Події відбуваються швидко, майже миттєво, що не дозволяє як слід звикнути в ньому та приготуватись до того, щоб прожити наступні кілька сотень сторінок разом з його героями. Читаючи ці оповідання, відчуваєш себе в автомобілі, що мчить на максимумі до пункту призначення, не даючи змоги розгледіти мальовничий пейзаж довкола.

Звісно, “Чужий світ” не стане “підручником з історії майбутнього”, всупереч віщуванням автора, — як не зможе дати уявлення про країну автомобільна подорож. Але для бажаючих торкнутися оромантичненого світу “чужих” і своїх — слугуватиме надійним путівником.

Анастасія Васильченко
“Новая интересная газета”, № 7, 2004

 

  

© Олександр Левченко, 2010