КиївШашлиКОН–2008: ростемо ж ми, гей*!

Після дворічної перерви, зумовленої... вже забуто – чим, відновив роботу неформальний форум українських фантастів КиївШашлиКОН! Треба визнати, що зустріч вдалася на славу, принаймні з погляду автора цих рядків!

Вранці 22 березня 2008 року на київському залізничному вокзалі доволі чисельну львівську делегацію – Олександра Левченка, Романа Фернезу та його колегу-видавця Ореста – зустрічав живий класик УФ Тимур Литовченко із заплічником за плечима. Задоволені львів’яни переклали туди весь свій багаж – кількасот примірників журналу «УФО» – і бадьоро рушили в гості до класика, що мужньо тягнув поряд свою подвійну карму. Мама Тимура, надзвичайно приємна, доброзичлива і гостинна жінка, напоїла усіх кавою з коньяком – і вперед, на Портал–2008!

На якихось заходах власне Міжнародної асамблеї фантастики побувати мені не вдалося (та й, відверто кажучи, не планував за браком часу, хоча непогано було б посидіти на визначенні кращої україномовної книжки фантастики і поцікавитися, чому не було номіновано роману Олексія Кацая «Пекло», без сумніву, гідного перемоги у цьому конкурсі). Однак зустрівся з львівським видавцем Орестом Коссаком та його дружиною, письменницею Евою Гатою, «олдьом» Дмитром Громовим, познайомився в реалі з Наталею Тисовською та Олесем Бережним, побував на акції ГАКівців та потиснув живу руку колишнього фантаста, а тепер «історика» Юрія Камаєва.

Нарешті, о четвертій з копійками розпочалася головна подія дня, а також усього першого півріччя 2008 року – «КиївШашлиКон–2008»!!! Присутні були як старожили УФ-форумів, зокрема видавець та письменник Роман Фернеза, письменник та журналіст Тимур Литовченко, письменники-фантасти Сусанна Черненко, Олександр Левченко, Ігор Сокол, так і неофіти, переважно молоді фантасти. Не хотілось би нікого з них виділяти, щоб не засмучувати інших, але... ну не можу! – настільки я був захоплений чарівною кримчанкою Маріанною Маліною та прекрасною редакторкою одного з відділів журналу «УФО» Наталею Дев’ятко! Як завжди, було дуже шкода, що поруч із нами не сиділи наші перевірені часом побратими-фантасти Олексій Спейсер Кацай, Радій Радутний, Валерій Верховський, Сергій Батурин...

Спочатку мене трохи насторожило число тринадцять – саме стільки було присутніх на нашому неформальному форумі, однак Сусанна Черненко фахово пояснила, що це чудове число! Отож, «ростемо ж ми, гей*»!! І до зустрічі у Львові на «ЛьвівКурКоні–2008»!!!

* Прошу розуміти це слово у давньому українському сенсі.

Фотографії автора.

Пролог: «Портал–2008»
Біля входу збираються колоритні постаті
отже, це форум фантастів Портал–2008
Зелений песик розмовляє людським голосом,
проте досвідченого фантаста цим не здивуєш
Народний класик Пустомитівщини (праворуч)
поряд із своїми безсмертними опусами (ще правіше)
Живий класик УФ Тимур Литовченко
марно шукає тут свої: вже розпродано!!!
Живий класик УФ та львівські видавці
(класик перший зліва)
Втомлена фанами та народним класиком Ева Гата
нарешті признається, що теж пише фантастику!
Мирослава Сапко відкриває страшну таємницю:
«Олесь Бережний – це одна людина!!!»
Наталя Тисовська та Юрій Камаєв:
«А ми полинули, тебе покинули...»
Епілог: «КиївШашлиКОН–2008»
Фотобитва класиків:
переміг фройндшафт!
Наталя Девятко, Віталій Кривоніс та Сусанна Черненко:
«Меню нам не треба – УФО подавай!!!»
Чарівна брюнетка Маріанна Маліна вирішує,
як покарати зрадливого земляка ВДВ за неявку
Письменник Андрій Кисельов видавцеві Роману Фернезі:
«Якщо ви не погодитесь – ми вас...»
«Тринадцять – чудове число!»
згодом заспокоїла усіх присутніх Сусанна Черненко
«Публікацію репортажу дозволяю!»
Брат–1 Віталій Романюк–Дубрівський

 

 

 

  

© Олександр Левченко, 2010