Електронні тексти

Незвичайна наукова знахідка, виявлена напередодні 25-річчя кафедри програмного забезпечення Львівської політехніки; оповідання, 2015 рік, 0.36 авт. арк.

Опублікована у збірнику матеріалів до 25-річчя кафедри програмного забезпечення Національного університету «Львівська політехніка».

Під час однієї з гроз після електричного розряду надзвичайної потужності відбулося інверсійно-конверсійне нанозамикання просторово-часового континууму, і в Глобальній мережі з’явився темпоральний артефакт – наукова стаття «Кафедрі програмного забезпечення – 125!»... 

Нарешті довелося спробувати того, чим займаються багато професійних письменників – написанням замовних творів. Щоправда (і на жаль), не за гроші...

Інвертор, повість, 2010 рік, 3.4 авт. арк.

Поки що не опублікована.

Розвідник з цивілізованої планети населеної системи, що працює на посткомуністичній планеті цієї ж системи за легендою науковця, одержує не дуже складне, однак термінове завдання. І починається...  (фрагмент)

Задум твору виник іще на початку 1990-х років, у часи захоплення чужопланетними системами та гумористичним баченням розвитку сюжету. І ось настав час завершити почате ледь не двадцять років тому у формі фантастично-гумористичної повісті! Що воно вийшло – поки що не знаю...

Диявол добра, роман, 2007 рік, 6.6 авт. арк.

Вийшов окремою книжкою.

У невеличкому районі на околиці провінційного міста починають коїтися дивні речі. Випадково ставши свідком зародження «чортівні», головний герой несподівано потрапляє у вир подій, який невідворотно руйнує все його усталене життя. Що ж таке відбувається насправді? І як вирватися з болота, що затягує все глибше і глибше?..   (фрагмент)

Перший виданий роман. Чорт, мені він подобається!

Реальна мандрівка, роман, 2003 рік, 6.2 авт. арк.

Опублікований у №№ 8-10, 2009, журналу «Дніпро».

Головний герой повісті живе у не дуже віддаленому майбутньому – віртуалізованому світі, де майже все можна зробити не виходячи з власної домівки. Однак йому не подобається таке ерзац-життя, хочеться хоч трохи пожити по-справжньому. І тому він без вагань пристає на пропозицію друга здійснити реальну мандрівку, яку організовує маловідоме туристичне агентство…  (фрагмент)

Найбільше, що мені вдалося до цього написати, і суть – не в динамічному розвитку подій. Може, це вікове?..

Машина для вбивства, повість, 1996 рік, 1.6 авт. арк.

Опублікована відродженим на два номери альманахом «Світ пригод», № 2, 1997 р., будучи анонсованим як «фантастичний бойовик». Вийшла у збірці «Я, Володар…».

Водій одного з місцевих політичних лідерів після автокатастрофи живе з якоюсь чужою думкою, про яку постійно нагадує таємничий Голос, – ніби він повинен убити свого шефа, якому щиро відданий. Як виконати завдання, від якого не можна відмовитися, і в той же час уберегти свого кумира?  (фрагмент)

Динамічний текст, хоча саме через це й позбавлений якихось глибших ідей.

Вікно, оповідання, 1994 рік, 0.6 авт. арк.

Опубліковане журналом «Наука-Фантастика», № 1-2, 1996 р. у дещо спотвореному вигляді, що пов’язано із початком остаточного занепаду видання. Вийшло у збірці «Чужий світ».

У секторі космічного простору, прозваного «Вікном», з’являються метеорити, що несуть у собі смертельний для людей вірус. Для запобігання потраплянню вірусу на Землю у «Вікні» попарно чергують катери Патрульної служби. Але коли з’являється чергова небезпека, старший з напарників не готовий протистояти їй через власну помилку. Уся відповідальність лягає на плечі молодого космольотчика.  

Чомусь ця річ викликала доволі суперечливі відгуки. Можливо, через трохи спокійніший, ніж звичайно, сюжет.

Віч-на-віч із собою, повість, 1993 рік, 2.6 авт. арк.

Опублікована місцевим виданням «ФІРА», № 4, 1995 р. Вийшла у збірці «Я, Володар…».

Хлопець, засуджений до довічного ув’язнення за незбагненні убивства в дискобарі, отримує можливість звільнитися, погодившись на експеримент з телепортації. Проте внаслідок подальших подій він набуває унікальних можливостей, яких немає більше ні в кого. Користуючись ними, він прагне розкрити таємницю всього, що відбувається навколо нього.  (фрагмент)

Написана до відміни смертної кари. Однак, думаю, внесення відповідних виправлень у текст не вплинуло на розвиток сюжету.

Планета Братерства, повість, 1992 рік, 2.0 авт. арк.

Опублікована журналом «Наука-Фантастика», № 1-5, 1994 р. Вийшла у збірці «Я, Володар…».

Проходячи повз одну із планет населеної системи, інспекційний катер іншої планети зненацька втрачає керування. В останню мить відновлюється автоматичне управління, проте один із членів екіпажу в непритомному стані катапультується. Іншого ж чекає довгий шлях дорогами похмурого тоталітарного світу заради порятунку друга.  (фрагмент)

Остання річ із серії «на чужих планетних системах». З часом я збайдужів до неї.

Я, Володар…, оповідання, 1992 рік, 1.1 авт. арк.

Опубліковане альманахом «Світ пригод», № 1, 1993 р. Вийшло у збірці «Я, Володар…».

Група претендентів на королівський престол однієї з могутніх країн далекої планети разом із Провідником за давньою традицією вирушає в похід до розташованого в горах Дому Безсмертних, де якісь таємничі сили вибирають серед них Володаря. Тільки цього разу похід ускладнюється небезпечними подіями і важкими взаєминами між претендентами. Хто ж із них гідний стати Володарем? І хто такі Безсмертні?  

Дія відбувається начебто теж десь далеко, однак планета вже не зовсім чужа.

Поразка, повість, 1992 рік, 3.1 авт. арк.

Опублікована журналом «Наука-Фантастика», № 1-4, 1993 р. під назвою «У світлі помаранчевого Феба». Вийшла у збірці «Чужий світ».

Молодий учасник експедиції, що займається пошуком контактів з іншими цивілізаціями, прилітає у відпустку додому, на планету Феб, і зненацька виявляється втягненим у молодіжну організацію крайнього спрямування. Він розділяє ідеї своїх товаришів – зберегти Феб у складі Земної федерації, але опирається екстремістським методам боротьби. Але чи правильна взагалі його позиція?  (фрагмент)

Річ, навіяна здобуттям незалежності. Єдина з усіх, що має любовну лінію.

Повернення екіпажу, повість, 1991 рік, 3.4 авт. арк.

Прийнята журналом «Наука-Фантастика» у часи занепаду і не вийшла. Опублікована у збірці «Чужий світ».

Події також відбуваються в чужій населеній системі. Корабель експедиції на ненаселену планету розбитий метеоритом, вцілів лише невеликий катер. Двоє членів екіпажу чекають допомоги з рідної планети, де панує тоталітарний режим. Однак, зібравши радіоприймач, вони довідуються, що їх уже поховали. Єдиний вихід – добратися на катері до найближчої населеної планети і встановити зв’язок зі своїми.  (фрагмент)

Романтична річ, також навіяна перебудовними часами. Я навіть хотів позначити її як «повість для молоді». У мене до неї досі зберігаються теплі почуття.

Чужий світ, оповідання, 1991 рік, 1.2 авт. арк.

Опубліковане альманахом «Світ пригод», № 4, 1992 р. у скороченому вигляді. Вийшло у збірці «Чужий світ».

Під час грози на військовому полігоні розбився вертоліт із секретною розробкою – генератором мутагенних випромінювань. На місці катастрофи опиняються двоє військових. Зрозумівши, що щось сталося, вони вирішують залишити небезпечну зону, але поступово виявляють, що навколишній світ почав змінюватися...  

Перший опублікований твір, причому тут я вперше відмовився від «чужих планетних систем» на користь Землі.

Експедиція на Бермуди, повість, 1991 рік, 3.1 авт. арк.

Прийнята журналом «Дніпро», потім передана (без мого дозволу) журналу «Нова генерація», який буквально вирвав цей твір зі стартового номера «Світу пригод», але сам не опублікував через зміну орієнтації. Опублікована новим альманахом «Світ пригод», № 3, 2003 р. Вийшла у збірці «Я, Володар…».

Науковий інститут організовує дослідницьку експедицію на три невеличких острівці, які через загадкові явища, що відбуваються там, називають Бермудами. Однак через таємничі причини троє із чотирьох членів експедиції відмовляються від участі в ній, і на їхньому місці з’являються зовсім сторонні люди. У такому складі експедиція починає роботу...  (фрагмент)

Перша річ, прийнята солідним журналом. Після неї я відчув, що земна тематика стає мені ближчою.

Рейс на Тратарбан, мікроповість, 1990 рік, 3.2 авт. арк.

Поки що не опублікована.

Пілоту транспортного корабля доручають позаплановий рейс – доставити на віддалену ненаселену планету зразки нової гірничої техніки, а в штурмани дають недосвідченого юнака. Дорогою, що пролягає через населені планети, напарники починають помічати за собою стеження…  (фрагмент)

Продовження тематики «чужих планетних систем». Я її знову бачив як швидше гумористичну, однак не знайшов порозуміння з видавцем, який визнав повість суто фантастичною.

Секретні документи, мікроповість, 1990 рік, 1.9 авт. арк.

Була прийнята до друку газетою «Пост-Поступ» у часи розквіту і планованого розширення, однак не вийшла, бо розквіт швидко минув. Вийшла у збірці «Чужий світ».

Дія відбувається в чужій населеній системі. З центрального банку інформації однієї з планет викрадено матеріали з грифом «планетарна таємниця». Розкрити злочин доручають співробітникові служби безпеки, але за справу також береться журналіст. Їм доведеться побувати на двох інших планетах, на кожній з яких панують свої порядки.  (фрагмент)

По-суті, перший з моїх «друкабельних» творів, написаний під впливом перебудови. Тут більше гумористичних, аніж фантастичних ідей.

Відрядження до Фомальгаута, оповідання, 1989 рік, 0.75 авт. арк.

Поки що не опублікована.

Молодого співробітника Інституту крільництва посилають у відрядження на планету системи Фомальгаута.  

Перше написане мною фантастичне оповідання з натяками на гумор. Нікому навіть не пропонував до публікації.

 

  

© Олександр Левченко, 2015